Ereğli Class Rent A Car Araç Kiralama Koşulları Nelerdir?

Ereğli Class Rent A Car Araç kiralama koşulları nelerdir ? Gerekli koşulları sağlıyor muyum ? Dikkat edilmesi gereken noktalar vb. detayları bulabileceğiniz, Araç Kiralama Koşulları Nelerdir? blog yazımızı sizin için hazırladık.

Araç kiralama; günümüz dünyasında oldukça yaygın olarak kullanılan, kullanımı gün geçtikçe artan reklamlarını sıkça gördüğümüz hatta bir çoğumuzun belirli aralıklarla satın aldığımız bir hizmettir. Gerek şehiriçi kullanım, gerekse şehirlerarası yolculuklarda sıkça kullanılmaktadır. Özel araç konforu ile seyahat etmek isteyen insanların ve artan araç satın alım bedelleri neticesinde araç kiralamaya olan talep artmaktadır, bu nedenle her gün yeni bir araç kiralama uygulaması, araç kiralama şekli ile karşılıyoruz. Artan kullanım sonucu, talebi karşılamak isteyen sektör çalışanları, sürekli hizmet anlayışı ile bu taleplere cevap vermeye çalışıyor.

Ereğli Class Rent A Car Araç Kiralama Koşulları Nelerdir? Türkiye’de hemen hemen her il ve ilçe de bir araç kiralamasına ulaşmak zor değil, hatta uçak seyahati yapan insanlar için havalimanları içerisinde onlarca farklı araç kiralama firması ile karşılaşmanız ve araç kiralama hizmeti almanız mümkün. Araç kiralamayı düşündüğünüz firmanın iniş havalimanında şubesi var ve iniş sonrası araç kiralama süreçlerinin tamamlanması için ek vakit harcamak istemiyorsanız bulunduğunuz noktadan dahi hizmeti satın alabilirsiniz. Araç kiralama talebinde olan artış sayesinde hizmet kalitesi giderek artmaktadır. Tabi araç kiralayabilmek için de bazı koşulları yerine getiriyor olmamız gerekmektedir, şartları yerine getirebilen insanlar araç kiralama hizmetinden faydalanabilirler.

Ereğli Class Rent A Car Araç Kiralama Koşulları:

Ereğli Class Rent A Car araç kiralama koşulları, müşteri memmuniyeti ve genel araç kiralama koşulları ile aynı doğrultu da, artarak iyileştirilmiş şartları barındırmaktadır. Kişiler araç kiralamak istediklerinde araç kiralama firmalarının yasal olarak talep ettiği birtakım gereklilikler vardır. Bunların başında elbette ki sürücü belgesi, yaş sınırı ve kredi kartı geliyor. Akabinde ise, depozito, yakıt, km sınırı, teslim ve iade süreçleri, rezervasyon iptal ve değişiklik gibi diğer unsurlar gelir. Şimdi araç kiralama da gerekli olan bu hususları detaylıca inceleyelim.

Sürücü Belgesi ;

Araç kiralamak isteyen bir kişinin herşeyden önce mutlaka bir sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde kişinin bu hizmetten faydalanması kesinlikle mümkün değildir. Sürücü belgesi kiralama yapılabilmesi için en az 1 yıllık olması şartı da birçok firma tarafından karşılanması gereken şartlardan birisidir, kısaca henüz aday sürücülük sürecini tamamlamamış kişilerin araç kiralaması da mümkün değildir. Kiralama yapılmak istenen araç grubana göre istenilen ehliyet süresi değişiklik göstermekle birlikte yıl süresi 2,3,4 ve 5 yıl olacak şekilde artmaktadır. Örneğin Ereğli Class Rent A Car araç kiralama şirketinden ekonomi grubu araçlardan birini 2 yıllık ehliyetli bir kişi – diğer şartların tamamlandığı düşünülerek kiralama yapabilirken, aynı kişi lüks grubu içerisinde olan üst segment araca kiralama yapamayacaktır.

Sürücü Yaşı ;

Araç kiralama yapılabilmesi için kişinin yaşı en az 21 olmalıdır. Ancak 20 yaşında ki bir genç sürücü, bir yılını tamamlamış ehliyeti ile asgari genç sürücü uygulaması sayesinde ekonomik sınıftan araç kiralayabilir. Araçları ekonomi, orta ve lüks olarak sınıflandıracak olursak yaş sınırları ve sürücü belgesi yılı aşağıda gösterildiği gibidir. Gösterilen bilgilendirme tablosu Ereğli Class Rent A Car araç kiralama içinde geçerlidir. Araç kiralamak için başlangıç yaşı her firmada aynı olsada araç sınıfları ve müsade edilen yaş grupları farklılık göstermektedir.

Araç Kiralama Fiyatı ;

Sürücü belgesi ve yaş sınırlandırma kuralı sonrası en önemli unsur araç kiralama fiyatlarıdır. Araç kiralama fiyatı karşıltırması yapıyorsanız eğer bilinmesi gereken en önemli nokta kiralama fiyatı içerisinde size sunduğu hizmetlerin ne olduğudur. Örneğin Ereğli Class Rent A Car’dan yapacağınız bir kiralama işleminde kiralama firmaları için zorunlu olan rent a car kaskosu kapsamında korunuyor olmamız yanı sıra, ek sigorta paketleri de talep ederek ufak hasarlara karşı beyan zorunluluğu olmadan güvenli ve sorunsuz seyahat etme şansı bulabilirsiniz. Ereğli Class Rent A Car, ek güvence paketleri ve arttırılabilir sigorta kapsamı ile müşterilerine diledikleri gibi bir araç ve ödemek istedikleri tutarı ayarlamalarını sağlıyor. Ereğli Class Rent A Car, resmi websitemizi ziyaret edebilir ve sunulan ek güvencelerin içerik be kapsamına Ürünler&Güvenceler sekmesinden ulaşabilirsiniz. Ereğli Class Rent A Car ‘Güvence Paketi’ ile kiraladığınız aracı kullanırken her zaman kendinizi daha rahat ve güvende hissedeceksiniz.

Ereğli Class Rent A Car’ın sunduğu en uygun ve gerçekçi fiyat düzenlemesi sayesinde bütçenize en yakın aracı kiralayanibilirsiniz. Ereğli Class Rent A Car’ın sahip olduğu ve hergün büyümeye devam eden araç filosu ve araç yelpazesinin genişliği sayesinde bütçenize ve kullanım amacınıza göre kiralamanızı Ereğlide en uygun araç kiralama hizmetine dönüştürebilirsiniz. Alacağınız araç kiralama hizmeti fayda-değer bağını güçlendirmenize yardımcı olacaktır. Kurulduğu günden itibaren Ereğli Class Rent A Car’ın müşterilerine vaad ettiği ve firma mottosu olan en güvenilir araç kiralama hizmeti, başka bir deyişle sorunsuz araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ek olarak ‘Class Güvence Paketi’ ile de kiraladığınız aracınız ile keyifli ve huzurlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Kiralamak için düşündüğünüz araç bütçenize uygun mu ? Ya da bütçeye uygun araç mı kiralanmalıdır ? Bu sorular ve cevapları kişilerin kendi kullanım amaçları yönlendirici olsada, bütçe karar verici etken olacaktır.

Araç kiralama fiyatları her ne kadar firmaların rekabet içerisinde oldukları bir ortamda belirleniyor olsada, kasko şartları ve kapsamları araç modelleri ve yaşı gibi bir çok maliyet etkeni de göz önünde bulundurularak kiralama hizmetinin üstün kalite ve uygun fiyat ödeyerek alınması gerekmektedir. Konya Ereğlinin en güvenilir araç kiralama firması olan Ereğli Class Rent A Car bölgesinin en çok tercih edilen firması olmuştur. Erken rezervasyon özelliği sayesinde sunan bir firmadan kiralama yaparak, daha uygun araç kiralama hizmeti almak mümkündür. Ayrıca, firmaların kampanyalarını da incelemenizde fayda var.

Kiralama Süresi ;

Araç kiralama işlemi, firma ile aranızda imzalanan kiralama başlangıç ve bitiş zamanına göre işlem yapılır. Böylece kiralamanın başlangıç günü ve saatin de yerinde olmak ve yine sözleşme de talebiniz doğrultusunda belirlenen dönüş yeri ve saatlerine dikkat etmenizde önemli araç kiralama koşullarından birisidir. Ereğli Class Rent A Car, en az 1 (bir) günlük kiralama hizmeti vermektedir. Kişinin kiralama süresini daha kısa talep etmesi kiralama işlemini değiştirmeyecektir. Ereğli Class Rent A Car üzerinden yapılacak olan günlük araç kiralama işlemi 24 saat olarak kabul edilir. Aylık araç kiralama ise 30 gün olarak belirlenmiştir. Ereğli Class Rent A Car günlük araç kiralama, Ereğli Class Rent A Car aylık araç kiralama hizmetinden faydalanmak isteyenler websitemizi ziyaret edebilirler.

Geç Teslimat :

Araç kiralayan kişi sözleşme de talebi doğrultusunda belirlenen araç iade günü ve saatin de onay almaksızın değişiklik yapması mümkün olmadığı gibi, yaşanabilecek gecikmelerde gecikme ve ek kullanım neticesinde doğacak olan faturalandırmayı ödemek durumunda kalacaktır.

Ek Sürücü :

Kiralama esnasında araç kullanacak kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda yapılan kiralama işleminde, kişilerin dikkat etmeleri gereken önemli bir hususta kiralama yapan kişi dışında aracı bir başkasının kullanamayacağıdır. Ancak kiralama esnasında aracı kullanacak bir başka kişi daha var ise, bu kişi ek sürücü hizmetinden faydalanarak sözleşmeye eklenen her iki sürücü de sigorta kapsamına alınmış olur.

Kasko-Sigorta

Kiralanan her aracın kasko sigortası zorunluluğu yoktur, fakat firmalar yine de araçlarının kasko sigortalarından sorumludur. Araç kiralayan her firma araçlarının kasko-sigorta durumlarını kontrol etmeli ve aksatmamalıdır.

Araç kiralayan kişiler için de uyması gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallara uyulmaması durumunda da sigorta geçerliliğini yitirecektir.

 1. Alkol, uyuşturucu ve sigara gibi maddeler kullanmak
 2. Yasal hız sınırlarına uymamak
 3. Aracı sözleşmede adı/adları yer alan kişi/kişilerin kullanması
 4. Aracı karayolları mevzuatında yer alan alanlarda kullanmak
 5. Belirtilen maks yük kapasitesinin üstüne çıkmak
 6. Olası bir kaza da kaza raporun tutulmasını bilerek ya da bilmeyerek tutulmamış olması
 7. Gerçekleşen kazada bir ihlal tespit edilirse sigorta geçerliliğini yitirecektir.

Ereğli Class Rent A Car olarak ek ürünlerimizde sunduğumuz sigorta paketlerinden faydalanarak araç sigortası hakkında ki endişelerinizden kurtulabilirsiniz.

Depozito – Provizyon :

Kiralanan aracın kullanımından dolayı oluşacak hasar, kaza, trafik cezası, HGS, eksik yakıt, gecikme bedeli vb. durumlar için teminat niteliğinde bir bloke işlemidir. Araç kiralayan kişinin üzerinde kendi isim ve soyisminin yazılı olduğu kredi kartına belirli bir miktara bloke işlemi yapılır.

Ereğli Class Rent A Car’da kiralama, teslimat ve diğer ücretlendirme bedelinin tahsilat işlemleri hızlı ve kolayca tamamlanabilmesi için kredi kartı ile gerçekleştirilir. Kiralama sonrası ek ücretlendirmelerin durumuna göre en kısa zaman zarfında maks 5 iş günü içerisinde depozito olarak konulan bloke k.kartından kaldırılır. Bu işlem Ereğli Class Rent A Car araç kiralama firmasının müşterilerine sunduğu ayrıcalıklı ve özel bir durumdur.

Yakıt :

Kiralamak istediğiniz araç deposunda belirli bir miktar yakıt bulunur. Kiralayan kişinin kiraladığı araçta ki yakıt seviyesini kontrol etmesi de bir o kadar önemli bir husustur. Yakıt miktarı ile ilgili olarak farklı firmalar da farkı süreçler işlerken, genel olarak verildiği seviye ile teslim edilmesi istenir, ikinci olarakta dolu depo araç teslim edilir ve dolu depo olarak iade edilmesi müşterilerden talep edilmektedir. Ereğli Class Rent A Car olarak müşterilerimize kiralanan araçlarımızı dolu depo olarak teslim ediyoruz.

Diğer Kiralama Hususları :

Araç kiralarken mutlaka karşılanması gereken hususların dışında, önemle dikkat edilmesi gereken hususlarda vardır.

 • Kullanım amacınıza uygun olarak araç kiralanmalıdır. Örneğin şehiriçi veya şehirdışı seyahatlerinizde farklı araçlar tercih edilebilir. Bagaj sayınız ve araçta ki kişi sayısı da kiralacak araç tercihinde etkili olmaktadır.
 • Seyahat süresi ve yol durumu da önemlidir. Konfor, güvenlik ve yakıt tasarrufu gibi konularda sıkıntı yaşamamak için en uygun aracın seçilmesi gerekir.
 • Bütçeye göre uygun aracı kiralamakta önemlidir, planlarda değişiklik yapmanız ve araç kiralama gün sayısını uzatmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle kiranan aracı bütçenize göre dikkatle seçmenizde fayda var.
 • Özel bir gün için araç kiralamak istiyorsanız konforu ön plana çıkaran bir araç tercihinde bulunmanız önemlidir.
 • Aylık araç kiralama hizmeti satın alacaksınız, hem uygun hem de yakıt tasarrufu yüksek olan bir araç tercih etmeniz iyi bir tercih olacaktır.

tatlidilbaris

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konya Ereğli Class Rent A Car Resmi WebSitesi, All Rights Reserved